J2-kull 20130703

e: C.I.B NORD FI SE NO CH Bell Pepper's Ghost Buuster
 
u: SEUCH Mironik's Zola       

              

M.Juniper
Ägare: Elvira Sjöstrand
Trf Hane KH
Cea ua.
HD/B, ED/2
MH 20140914


 

M.Jarvis
Ägare: Malin Larshagen
Trf. Hane KH.
Cea ua
MH 20140914



 


M.Jingbo
Ägare: Klara Kristalova
Bl.m. Hane KH
Cea ua
HD/A, ED/0
MH 20140921
20160505 Appellespår 247 p. uppfl.
20160615 Lydnadsklass I 164,5 p.
20160828 Lydnadsklass II 159.5 p
20160903 Lydnadsklass II 159 p.
20160911 Utställning Gimo Very Good
20170211 Lydnadsklass I, 274,5 p. 1:a plats
20180422 Lägre klass spår 424,5 p. uppfl.
20180727 Collie SM Lydnadsklass II 234 p. 2:a pris SM VINNARE LYDNAD I-III
20180728 Collie SM Utställning exellent ck R-cert 3bh
20180908 Utställning SCK Gimo VG
20180909Utställning SKK Gimo ex CERT BIM


M. Jacks Jump
Ägare: Anette Lundström/Mironik's
Trf Hane LH
Cea ua
HD/A, ED/3
MH 20140913
2015-06-05 Lydnadsklass I, 165,5 p. 1:a pris
2015-07-01 Lydnadsklass I, 177 p. 1:a pris, 2:a plats
2015-07-02 Lydnadsklass I, 183 poäng, 1:a pris, 1:a plats LPI
2016-06-16 Lydnadsklass II, 180 poäng, 1:a pris, 1:a plats
2016-08-13 Lydnadsklass II, 166 p 1:a pris
2016-08-13 Lydnadsklass II, 157,5 p, 2:a pris
2016-09-03 Lydnadsklass II, 174,5 p LPII
2017-04-09 Lydnadsklass I (nya) 258 p. 2:a plats
2017.05-15 Appell spår 215,5 p. Uppfl.
2017-07-30 Lydnadsklass I 263,5 p. Collie SM 2017 Rasmästare Lydnad I-III 1:a
Elvis HP till Bästa Lydnaden klass I-II till Anette Lundström med Mironik's Jacks Jump "Jack"

2017-08-16 Lydnadsklass I 255,5 p (2:a pris)
2017-09-03 Lydnadsklass I 267,5 p. LPI
20171112 Lydnadsklass II, 234 p
20180417 Doftprov eukalyptus gk



 

M.Jorulla
Ägare: Erika Nilsson
Trf tik KH
Cea ua
HD/A, ED/0
180511 NWI Diplom
180616 NWI Diplom



 

M.Jemez
Ägare: Janne Kantola
Bl.m. Tik KH
Cea ua
HDA7 ED/1
MH 20150510



 

M.Jorcada
Ägare: Annie Larsson
Bl.m Tik KH
Cea ua/ua
HD/A, ED/0
MH 20140914

20140607 Utställning very good
20140727 Ransäter excellent, ck CERT
20140823 Utställning excellent, 1:a i juniorklassen
20140913 Utställning Gimo SKK, exellent
20150614 Agility hoppklass I, pinne
20150905 Agility hoppklass I, pinne 2/52
20151128 Agility hoppklass I, pinne 3/42
20160319 Agility hoppklass I, pinne 4/58
20160528 Agility hoppklass I, pinne 2/
20160604 Agility hoppklass I, pinne
20160618 Agility hoppklass I, pinne 4/
20160910 Agility agilityklass I, pinne 1
20161211 Agility hoppklass I, pinne
20170514 Rally nybörjarklass 85 p.
20170514 Rally nybörjarklass 86 p.
20170618 Rally nybörjarklass 97 p. RLDN
20170618 Rally nybörjarklass 94 p.
20170728 Rally nybörjarklass 93 p. 4: plats. Rasmästare Rally N-A 6:e plats
20170728  Collie SM 2017 Agilitymästare 1:a
20171022 Agility hoppklass I, pinne 3/21
20171022 Agility hoppklass I, 1/2
20180727 Collie SM Rallylydnad nybörjarklass 99 p. 2:a plats
20180728 Collie SM Utställning exellent ck
20180729 Collie SM Agility agilityklass I 1/23 Pinne
20180729 Collie SM Agility hoppklass I 9/23
20180804 Rallylydnad fortsättningsklass 83 p.
20180808 Agility hoppklass I Pinne 1/28
20180808 Agility hoppklass I Pinne 3/27
20180811 Agility agilityklass I Pinne 1/35
20180812 Rallylydnad fortsättningsklass 85 p.
20180819 Rallylydnad fortsättningsklass 89 p. RLDF
20180825 Utställning SKK Backamo ex, ck CERT BIR
20180929 Agility agilityklass I Pinne 3/28
20180929 Agility hoppklass I Pinne 2/28

C.I.B NORD FI SE NO CH
Bell Pepper's Ghost Buuster
 
CIB NORD FI NO SE CH W-05 NORDW-05 BH AD Bell Pepper's Datapen Calibra's Black Bogieman
Greengrove Venice Showgirl
Ecstasy Krasna Louka Being A Dream Alkami
Celine vom Ihlpol
SEUCH Mironik's Zola KORAD
Turning Leaf's Toad's Wild Ride
Fairlines Alias Mr Walker
SUCH KORAD
Cinnaberry's Hungry Heart
Mironik's Panizzi Eversti Överin Rölli-Peikko
Mironik's Mitra