Jytte & Mironik’s Smile:
170121 Rallylydnad mästarklass 92 p. CERT
170212 Rallylydnad mästarklass 94 p. CERT
170312 Rallylydnad mästarklass 94 p. CERT SE RALLYCH
170312 Rallylydnad mästarklass 82 p.
170408 Rallylydnad mästarklass 88 p.
170409 Rallylydnad mästarklass 94 p. CERT
170409 Rallylydnad mästarklass 92 p. CERT
170422 Lydnadsklass II 215 p. 
170507 Rallylydnad mästarklass 94 p. CERT
170520 Rallylydnad mästarklass 72 p.
170520 Rallylydnad mästarklass 84 p.
170702 Rallylydnad mästarklass 86 p.
170730 Lydnadsklass II 231,5 p.
170819 Rallylydnad mästarklass 89 p.
170819 Rallylydnad mästarklass 95 p. CERT
170820 Rallylydnad mästarklass 90 p. CERT
171008 Rallylydnad mästarklass 99 p. CERT
171015 Rallylydnad mästarklass 93 p. CERT
171028 Rallylydnad mästarklass 77 p.
171028 Rallylydnad mästarklass 79 p.

Gudrun & Mironik’s Ninja:
170704 Rallylydnad nybörjarklass 74 p.
170801 Rallylydnad nybörjarklass 98 p.
170821 Utställning UKL excellent.
170903 Rallylydnad nybörjarklass 85 p. RLDN

Linda & Mironik’s Knopp:
170212 Agility hoppklass I 2/9 Pinne
170305 Agility hoppklass I 1/7 Pinne
170606 Agility hoppklass I 1/7 Pinne
171007 Rallylydnad avancerad klass 92 p

Jeanette & Mironik’s Bridge:
170212 Rallylydnad mästarklass 97 p. CERT
170312 Rallylydnad mästarklass 91 p. CERT
170520 Rallylydnad mästarklass 95 p. CERT SE RALLYCH
170606 Rallylydnad mästarklass 79 p.
170617 Lydnadsklass I 239 p.
170618 Rallylydnad mästarklass 95 p. CERT
170701 Lydnadsklass I 238 p.
170702 Rallylydnad mästarklass 87 p.
170728 Rallylydnad mästarklass 77 p.
170819 Rallylydnad mästarklass 73 p.
170819 Rallylydnad mästarklass 90 p. CERT
170902 Rallylydnad mästarklass 78 p.
170903 Rallylydnad mästarklass 79 p.
171028 Rallylydnad mästarklass 75 p. 

Agneta & Mironik’s Isis:
170404 Doftprov NW gk
170422 Appell spår 216 p. Uppfl.
170525 Nosework I Diplom
170610 Lydnadsklass I, 256 p. 1:a pris
170822 Nosework I Diplom
170912 Doftprov gk. 171023 Nosework I Diplom. Uppfl.

Hanna & Mironik’s Dipanda:
170129 Rallylydnad nybörjarklass (FI) 97 p.
170318 Rallylydnad nybörjarklass (FI) 95 p RLDN
170610 Rallylydnad fortsättningsklass (FI) 98 p.
170618 Rallylydnad fortsättningsklass (FI) 79 p.
170708 Rallylydnad fortsättningsklass (FI) 98 p. RLDF

Anette & Mironik’s Jacks Jump:
170409 Lydnadsklass I, 258 p.
170507 Lydnadsklass I 249,5 p.
170515 Appell spår 215,5 p. Uppfl.
170531 Lydnadsklass I 244,5 p.
170730 Lydnadsklass I, 263,5 p.
170816 Lydnadsklass I, 255,5 p
170903 Lydnadsklass I, 267,5 p. LPI
171112 Lydnadsklass II, 234 p. 

Caroline & Mironik’s Fabi:
170318 Agility hoppklass III SM pinne 9/57
170506 Agility hoppklass III SM pinne 3/27
KVALIFICERADE TILL SM2017
170606 Agility hoppklass III SM Pinne 8/49
170606 Agility agilityklass III SM Pinne 3/40
170606 Agility agilityklass III SM pinne 6/54
170723 Agility agilityklass III SM pinne 3/42
170730 Agility hoppklass III SM pinne 4/40
170909 Agility hoppklass III SM pinne 6/44
171014 Agility agilityklass III SM pinne 4/38
171029 Agility hoppklass III SM pinne 5/41
KVALIFICERADE TILL SM 2018 
 

Ingela & Mironik’s Elvis
170319 Lägre klass spår 421,5 p. uppfl
170729 Lägre klass spår 448,5 p. uppfl

Annika & Mironik’s Carrera:
170409 Lägre klass sök 522,75 uppfl.
170916 Högre klass spår 455,25 gk

Monica & Mironik’s Rebell:
171111 Utställning Hp BIR-valp BIS1-valp
171112 Utställning Hp BIR-valp BIS2-valp

Emma & Mironik’s Panizzi:
170728 Rallylydnad fortsättningsklass 83 p.
170730 Utställning Collie SM excellent CK, BISveteran.

Emelie & Mironik’s Hjortron:
170514 Rallylydnad Fortsättningsklass 93 p.
170514 Rallylydnad Fortsättningsklass 83 p.
170903 Rallylydnad Fortsättningsklass 88 p. RLDF
170903 Rallylydnad Fortsättningsklass 90 p.
171007 Rallylydnad Fortsättningsklass 88 p.

Helén & Mironik’s Dias:
170311 Anlagsklass viltspår gk.
170506 Utställning ÖKL Cert BIR
170617 Utställning ÖKL excellent
170715 Utställning ÖKL Cert BIR BIG2 BIS3
170730 Utställning ÖLK Ck R-cert
170909 Rallylydnad mästarklass 89 p.
170909 Rallylydnad mästarklass 93 p. CERT
170909 Rallylydnad mästarklass 93 p. CERT
171001 Rallylydnad mästarklass 89 p.
171001 Rallylydnad mästarklass 92p. CERT SE RALLYCH 

Klara & Mironik’s Zenga:
171015 Högre klass sök 475,25 p. gk.

Emma & Mironik’s Zenoni:
170729 Appellspår 187,5 p. gk.
170730 Utställning Collie SM excellent CK, SM-vinnare korthår.
171111 Utställning VETKL ck, BIR, BIR-veteran, BIS1, BIS4-veteran. 171112 Utställning VETKL ck, BIR-veteran, BIS2- veteran.

Ronnie & Mironik’s Marylin:
170817 Öppen klass viltspår 1:a pris
170905 Öppen klass viltspår 1:a pris
170903 Utställning ÖKL excellent
170909 Utställning ÖKL cert BIR
170910 Utställning ÖKL ck R-cert
170911 Öppen klass viltspår 1:a pris SE VCH
171008 Utställning ÖKL excellent 171112 Utställning ÖKL excellent ck cert BIR

Rosi & Mironik’s Bismarck:
171001 Startklass lydnad 165,5 p. 1:a pris

Klara & Mironik’s Jingbo:
170211 Lyd kl II 274,5 p. 1:a pris

Klara & Mironik’s Durietz:
170414 Lägre klass sök 442,5 p. gk.
170422 Lägre klass spår 418,25 p. gk.
170429 Lägre klass sök 414,7 p. gk.
171001 Lägre klass sök 409,5 p. gk.

Camilla & Mironik’s Karlsson:
170501 Doftprov gk
170728 Rallylydnad fortsättningsklass 75 p.

Anna & Mironik’s Hampa:
171007 Agility agilityklass II, Pinne 5/42

Kristina & Mironik’s Luxe:
171023 Rallylydnad nybörjarklass 77 p.
171023 Rallylydnad nybörjarklass 83 p.
171202 Rallylydnad nybörjarklass 87 p. RLDN

Annie & Mironik’s Jorcada:
170514 Rally nybörjarklass 85 p.
170514 Rally nybörjarklass 86 p.
170618 Rally nybörjarklass 97 p. RLDN
170618 Rally nybörjarklass 94 p.
170728 Rally nybörjarklass 93 p.
171023 Agility hoppklass I pinne 3/21
171023 Agility hoppklass I pinne 1/22

Camilla & Mironik’s Nacton:
170417 Rallylydnad nybörjarklass 79 p.
170423 Utställning JUNKL excellent CK.
170501 Doftprov gk.
170722 Rallylydnad nybörjarklass 81 p.
170730 Utställning JUNKL very good.

Elin & Mironik’s Maja
171111 Utställning ÖKL excellent ck cert

Eva & Mironik's Rockstar
171118 Utställning Åstorp HP BIR valp BIS 4

MIttelspitz

Mary & Mironik's Akela
170312 Utställning SSUK vg
170729 Agility agilityklass I Pinne 5/28
170827 Agility agilityklass I Pinne 1/20
170909 Agility agilityklass I Pinne 1/18
171022 Agility agilityklass I Pinne 2/7

Anette & Mironik's Alladin
170312 Utställning SSUK excellent

Anita & Mironik's Abu
170312 Utställning SSUK excellent

Eva & Mironik's Asterix
170827 Utställning SKK Märsta excellent

Anna & Mironik's Attina
170909 Utställning SKK Gimo vg

Jenny & Mironik's Belle
170312 Utställning SSUK excellent
170909 Utställning SKK Gimo CERT BIM

Viktoria & Mironik's Blunder
170909 Utställning SKK Gimo excellent

Lisa & Mironik's RocknRolla
170909 Utställning SCK Gimo BIR valp